Yayınevleri

Fezaili Amal

Muhammed zekeriyya KANDEHLEVİ rh.'in telif ettiği, dünyada milyonlarca insanın hayatını değiştiren bu kitap türkçe tercümsiyle sizin hayatınızıda etkileyecek.

Detaylar

30.00TL KDV dahil

Sepete Ekle

26 aynı kategorideki diğer ürünler

Fezail-i Amal

Fezail-i Amal, yüz binlerce insana Salih amel işlemenin tadını tattıran âlemî bir eserdir.

Mezahirül ulûm medresesi müdürü ve  Mevlana Zekeriya Kandehlevîn’nin torunu Mevlana Seyyid Muhammed Şahid  Fezaili Amal’i tanıttığı bir kitapta şunları yazmıştır:

“Allah'ü Teala, Asrın bereketi, Şeyh’ul Hadis Muhammed Zekeriyya Kandehlevi rh.a.’i ümmetin akidesini, amellerini ve ahlakını düzeltmek için seçmiştir. Bunun alametleri bütün dünyada apaçık görülmektedir. Bu taçsız padişah sayesinde kıtalarda ve ülkelerde din ve iman sedası yükselip muhteşem ıslah ve terbiye hareketi başlayınca yüz binlerce insanın teveccüh ve muhabbet tacı onun başına konulmuştur. Onun sayesinde nice talebe ve müstefidler ilim tahtına oturmuşlar ve nice müridler muratlarına ermişlerdir.

Kutbiyet makamında olduğundan onun çalışma meydanı bütün alemdi. Çalışması herhangi bir ülkeyle sınırlı değildi. Allah'ü Teâlâ özellikle ilmine ve kalemine bereket koymuştu. Bunun en büyük şahidi davet ve ıslah tarzında yazmış olduğu Fezail-i Amal kitabıdır. (Bu kitap aslında dokuz kitabın toplamına verilen isimdir. Hikayat-ı Sahabe, Fezail-i Kuran, Fezail-i Namaz, Fezail-i Tebliğ, Fezail-i Zikir, Fezail-i Ramazan, Fezail-i Hac, Fezail-i Sadakat ve Fezail-i Salavat- Şerife)[1]

Günümüzde bu bereketli kitap, ilâhî makbuliyet sayesinde doğu-batı, kuzey ve  güneyde dînî cephenin bir kimliği ve alameti haline gelmiştir. Artık herkesin izlenimi şudur ki, zamanımızda Kitabullah’tan sonra dünyada en çok bu kitap okunmaktadır.

Nice ilim ve anlayış sahipleri diyorlar ki “Gece-gündüz, yirmi dört saatlik zaman diliminde dünyanın bir yerinde mutlaka bu kitap mütalaa edilmekte veya dinlenmekte veya müzakere edilmektedir.”

Bu kitap dünyanın (Türkçe dahil) otuzdan fazla diline tercüme edilmiştir.

Pek çok âlim, muhaddis, meşayih, edib ve yazar bu kitabın tesir gücünü, ve faydasını açıkça ikrar ve itiraf etmişlerdir. Bu gün de bu kitabın insanları maddiyattan maneviyata, dinsizlikten dine yöneltmekte çok büyük ve geniş bir etkisi vardır.

 

Kitap hakkında iki âlimin duygu ve teessürlerini burada aktaracağız:

Mevlana Muhammed İlyas Kandehlevî rh.a. (Tebliğ Cemaatinin Kurucusu):

“Allah izin verirse ki, alametleri gözükmektedir, bu tebliğ işi yayılmaya başladığında inşallah sizin bu kitaplarınız ve feyziniz sadece Hindistan’da değil, arap ve acem ülkelerini seyrâb edecektir. Allah'ü Teala sizi hayırla mükafatlandırsın! Benim bu çalışmama dualarınızla yardımcı olunuz!”

(9/Kasım -1939 Tarihli mektup)

 

Mevlana Seyyid Ebu’l Hasen Ali en-Nedvî rh.a.

“Şeyh’in yazmış olduğu Fezail-i Amal kitabının tebliğ cemaatlerinin programına katılmasından ve genel bir ifade tarzından dolayı halk tarafından o kadar benimsenmiş, o kadar meşhur olmuş ve ümmetin büyük bir kısmına o kadar faydası dokunmuştur ki, Urduca yazılan dînî kitaplar arasında onun benzerini bulmak zordur. Onun dînî ve amelî faydası hakkında asrımızdaki seçkin bir âlim şöyle buyurmuştur “Bu kitap sayesinde Allah’ın binlerce kulu velayet derecesine ulaşmıştır”

“Mevlana Zekeriya rh.a. Fezaili Amal kitabını amcası Mevlana  İlyas Kandehlevî rh.a.’in işaret ve emriyle yazmıştır”.

 


[1] Ancak daha sonra ilk altı kitap “Fezail-i Amal” adıyla bir arada yayınlanmış. diğerleri ise Fezail-i Sadakat, Fezal-i Hac ve Fezal-i Salavat-ı Şerife adıyla ayrı ayrı yayınlanmıştır.

  • Tercüme: Hayri DEMİRCİ
  • Sayfa Sayısı: 622
  • Kapak: Deri cilt
  • Kağıt türü: Şamua
  • ISBN: 978-605-87961-0-2
  • Hazırlayan: Muhammed Zekeriyya KANDEHLEVİ
  • Ebatlar : 18x24 cm
  • Ağırlık: 1.040 kg.
  • Yayınevi: Gülistan Neşriyat
Nerden Title Yorum
2013-08-20 musa. merhabalar. birkaç gün önce sürekli gittiğim bir mescitte gördüm gerçekten güzel kitap. imkan olsa idi alırdım:))
2013-07-29 ismail. ismail gerçekten süper bir kitap herkesin okuması lazım manevi bir hayata giriyor insan
2012-02-20 cezmı. ben bu kıtapla muşa davet için gelen 7 kişilik gurupla karşılaştıktan sonra tanıştım bir hafta onlarla beraber dolaştım çok memnun oldum giderken bana kitabı hedıye eti batmanlı ömer arkadaşımız ve okumaya başladım çok etkılendım bende çok guzel manevi izler bıraktı allah yazandan emeği geçen hele hele muşa gelen heyeten razı olsun inşalah istanbulda sohpet varmış bana nasip olurda o guzel insanları tanırm
2012-01-20 Erol. Fezaili amal mükemmel bir kitap herkese tavsiye ederim. hızlı gönderi için ayrıca teşekkürler..
2011-06-07 Mehmet t. ben okudum çok ekilendim şu an ikinci kez okuyorum tüm arkadaşlara tavsiye ederim kendilerinde manevi anlamda değişiklik olacağına inanıyorum

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum gönderebilir.