Yayınevleri

Fezaili Sadakât

Fezaili Sadakat (Muhammed Zekeriyya Kandehlevi) Allah yolunda İnfak etme ve yardımlaşma'nın Faziletleri

Detaylar

İndirimde! 30.00TL KDV dahil

60.00TL KDV dahil

( İndirim oranı 50 %)

Sepete Ekle

26 aynı kategorideki diğer ürünler

FEZAİL-İ SADAKAT

Son asrın en büyük hadis alimlerinden Mevlana Zekeriya Kandehlevî rh.a. “Fezail-i Sadakât” adlı bu eserini amcası ve Tebliğ cemaatinin kurucusu Mevlana İlyas Kandehlevî rh.a.’in emri üzerine yazmıştır.

Kitabın telifine 10 Eylül 1947 de başlamış ve 2 Aralık 1948 de bitirmiştir. Mevlana İlyas Kandehlevî rh.a. bu kitabın yazılmasına çok önem verirdi. Hatta bir defasında ikindi namazı için kamet getirilirken başını saftan ileri uzatarak Mevlana Zekeriya efendiye “Bak, sakın o kitabı unutma!” buyurdu. Ancak maalesef, hayatında bu kitab yazılamadı. Kendisi bu kitabı görme arzusuyla beraber ahiret alemine göçüp gitti.

 

Bu kitap yedi bölüm halinde, ayetler, hadisler, sahabe ve Allah dostlarının kıssalarıyla, Allah yolunda infak etmek, cimrilikten sakındırmak, yakınları ve akrabayı gözetmek, zekat vermek, kalbi dünyadan uzak tutmak, zühd ve takva sahibi olmak ve sair konuları bir araya getirmiş olan ve binlerce ailenin hayatını değiştiren muazzam bir eserdir.

 

Mevlana Seyyid Ebu’l Hasen Ali en-Nedvî rh.a. bu kitabın ilk basılan nüshalarından birinin  Nedvetül Ülema kütüphanesine gönderildiğini öğrenince Mevlana Zekeriya efendiye bir mektup yazarak şu ifadelerle kendisine de bir kitap istemiştir. “Duyduğuma göre zatı âlileriniz tarafından pek çok kimseye Fezail-i Sadakat adlı kitabınız gönderilmiş. Bilmiyorum ki, sadaka ve infakı anlatan bu kitabınızda Haşim oğullarına (seyyidlere) hediye verilmesi hakkında acaba bir bölüm var mıdır? Eğer varsa, bir hâdiminiz daha  sizden (bir kitap) ümid etmektedir”

  • Tercüme: Hayri DEMİRCİ
  • Kapak: Deri cilt
  • Kağıt türü: Şamua
  • ISBN: 978-605-87961-2-6
  • Hazırlayan: Muhammed Zekeriyya KANDEHLEVİ
  • Ebatlar : 18x24 cm
  • Ağırlık: 1.00.kg.
  • Yayınevi: Gülistan Neşriyat

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum gönderebilir.