0
0 Sepet (boş)
Fezaili Sadakât

FEZAİL'İ SADAKAT

₺30,00 Vergi dahil

Fezaili Sadakat (Muhammed Zekeriyya Kandehlevi)

Allah yolunda İnfak etme ve yardımlaşma'nın Faziletleri

Durum
Yeni ürün
Stokta (495 Öğeler)

FEZAİL-İ SADAKAT

Son asrın en büyük hadis alimlerinden Mevlana Zekeriya Kandehlevî rh.a. “Fezail-i Sadakât” adlı bu eserini amcası ve Tebliğ cemaatinin kurucusu Mevlana İlyas Kandehlevî rh.a.’in emri üzerine yazmıştır.

Kitabın telifine 10 Eylül 1947 de başlamış ve 2 Aralık 1948 de bitirmiştir. Mevlana İlyas Kandehlevî rh.a. bu kitabın yazılmasına çok önem verirdi. Hatta bir defasında ikindi namazı için kamet getirilirken başını saftan ileri uzatarak Mevlana Zekeriya efendiye “Bak, sakın o kitabı unutma!” buyurdu. Ancak maalesef, hayatında bu kitab yazılamadı. Kendisi bu kitabı görme arzusuyla beraber ahiret alemine göçüp gitti.

 

Bu kitap yedi bölüm halinde, ayetler, hadisler, sahabe ve Allah dostlarının kıssalarıyla, Allah yolunda infak etmek, cimrilikten sakındırmak, yakınları ve akrabayı gözetmek, zekat vermek, kalbi dünyadan uzak tutmak, zühd ve takva sahibi olmak ve sair konuları bir araya getirmiş olan ve binlerce ailenin hayatını değiştiren muazzam bir eserdir.

 

Mevlana Seyyid Ebu’l Hasen Ali en-Nedvî rh.a. bu kitabın ilk basılan nüshalarından birinin  Nedvetül Ülema kütüphanesine gönderildiğini öğrenince Mevlana Zekeriya efendiye bir mektup yazarak şu ifadelerle kendisine de bir kitap istemiştir. “Duyduğuma göre zatı âlileriniz tarafından pek çok kimseye Fezail-i Sadakat adlı kitabınız gönderilmiş. Bilmiyorum ki, sadaka ve infakı anlatan bu kitabınızda Haşim oğullarına (seyyidlere) hediye verilmesi hakkında acaba bir bölüm var mıdır? Eğer varsa, bir hâdiminiz daha  sizden (bir kitap) ümid etmektedir”

Bilgi Kartı

Hazırlayan:
Muhammed Zekeriyya KANDEHLEVİ
Kağıt türü:
Şamua
Tercüme:
Hayri DEMİRCİ
Yayınevi:
Gülistan Neşriyat
Ebatlar :
18x24 cm
ISBN:
978-605-87961-2-6
Kapak:
Deri cilt
Ağırlık:
1.00.kg.