0
0 Sepet (boş)
İlyâs Kandehlevi

İlyâs Kandehlevi

₺15,00 Vergi dahil

Muhammed İlyâs KANDEHLEVİ (rh)'in Hayatı ve Tebliğ Çalışması

Durum
Yeni ürün
Stokta (92 Öğeler)

Kapak yazısı: Anneannesi Mevlana İlyas'ı çok severdi. Ona hitaben "senden bana sahâbe kokusu geliyor" derdi bazen yanına oturur, başını okşayarak "acaba nedendir, ben seninle beraber sahâbe sûretinde bir takım kişilerin gezip durduklarını görüyorum derdi.

 

Mevlâna İlyas (rh.) de çocukluğundan itibaren sahâbe-i kiram'ın âşıkane hallerinden bir edâ, onların dertlerinden bir alâmet vardı. Hatta hocası Şeyh'ul Hind Mahmud'ul Hasen rahmetullahi aleyh "Ben İlyas'ı görünce sahâbeleri hatırlıyorum" buyururdu.

 

Mevlana İlyas (rh.) buyuruyorki "Allah'u Teâla'nın verdiği zâhirî ve bâtınî kuvvetleri

harcamanın doğru yeri, Rasûlullah (s.a.v.)'in kuvvetini harcadığı yerdir. O da Allah'ın kullarını özellikle gafilleri ve içinde talep olmayanları Allah'a davet etmek ve dini yaymak için can fedâ etmeyi adet haline getirmektir. İşte bizim hareketimiz budur. Eğer bu iş yapılırsa, şimdikinden binlerce daha fazla medrese ve dergâhlar meydana gelecektir. Hatta her müslüman birer medrese ve dergâh olacaktır. Peygamberimiz (s.a.v.) in getirmiş olduğu nimetler, bu umûmî çalışma ile şânına yakışır şekilde taksim edilecektir."

Bilgi Kartı

Ağırlık:
0.226 kg.
Yayınevi:
Gülistan Neşriyat
Sayfa Sayısı:
280
Kağıt türü:
ithal (2.hamur)
Ebatlar :
13,5x19,5 cm
Tercüme:
Hayri DEMİRCİ
Kapak:
Karton kapak
Hazırlayan:
Ebul Hasen Ali en- NEDVÎ